Ceny stron internetowych. Ile kosztuje strona www?

Profesjonalna strona internetowa, to nowoczesne narzędzie marketingowe bez którego nie może obyć się żadna szanująca się firma. Jeśli zamierzasz zlecić komuś budowę strony, pewnie zastanawiasz się jak kształtują się obecnie ceny stron internetowych. Zastanówmy się zatem, ile kosztuje strona www?

projektowanie stron internetowych pozycjonowanie stron w Lublinie

Na rynku istnieje wiele firm i osób prywatnych tzw freelancerów w tym studentów, które z chęcią podejmą się stworzenia strony internetowej. Oferta realizacji strony kształtuje się w zależności od regionu kraju i jakości wykonania wdrożenia już od kilkudziesięciu złotych za uwaga "profesjonalne wdrożenia stron internetowych"!  Zwrot ten, celowo opakowaliśmy w cudzysłów, gdyż z profesjonalnym wdrożeniem nie wiele ma wspólnego.

Tanie strony internetowe, czy warto wybrać taką ofertę?

Tanie strony internetowe, to często niestety bubel w ładnym opakowaniu. Wybierając ofertę za kilkadziesiąt złotych dostajemy produkt który nie spełnia żadnych standardów. Nie jest zoptymalizowany pod kątem wyszukiwania i użytkowania, a jego funkcjonalność kończy się w chwilę przed załadowaniem strony do przeglądarki.

Najczęściej taki wybór podyktowany jest chęcią zaoszczędzenia pieniędzy. Jak mówią chytry traci dwa razy i w praktyce taka tania strona www może przynieść firmie więcej złego niż dobrego. Również pod kątem wizerunkowym.

Ile kosztuje strona internetowa?

Wszystko wynika z jednej prostej przyczyny. Czas... A czas, to pieniądz. Godzina pracy grafika to koszt 30-60 zł, praca programisty od 50 zł w górę, koszt zdjęć, profesjonalne artykuły na stronę,  serwer, domena i przede wszystkim koszt pozyskania klienta.

Nad średniej wielkości wizytówką firmową pracuje się od 10 do 20 godzin.  Zatem minimalny koszt strony internetowej to ok. 700 zł, a czym bardziej strona dopracowana, zaawansowana, zoptymalizowana - tym naturalnie jej koszt będzie wyższy. Wszystko wynika z czasu jakiego potrzeba na jej uruchomienie.

Artur, z zaprzyjaźnionej Agencji Interaktywnej pixUp.pl - opowiada nam, że w zależności od złożoności projektu - średnio pracuje nad stroną internetową od 15 do 30 godzin ze stawką od 1500 do 4000zł za stronę. Nie są to więc tanie strony internetowe, jednak trochę wyższa półka. Zresztą, sam zobacz ofertę na projektowanie stron internetowych dla firm z Lublina w pixUp.pl

Jakim sposobem więc tanie strony internetowe mogą kosztować nawet 200 zł ?

Ceny stron internetowych. Ile kosztuje strona www?Najczęściej takie tanie strony www budowane są w oparciu o darmowe szablony nie dostosowane do potrzeb klienta i specyfiki branży w której ma działać strona.
Pomijana jest właściwa struktura kodu html i optymalizacja strony. Nie ma więc mowy, aby w przyszłości wykonać skuteczne pozycjonowanie stron dla takiej witryny. Oczywiście jest to możliwe, ale czekają nas dodatkowe koszty, które często sprawią że działania te będą nieopłacalne. Dużo lepiej w takim wypadku zlecić przygotowanie strony raz jeszcze, niż poprawiać to, co zostało od początku źle wdrożone.

Jeżeli chcemy, aby nasza strona zdobywała klientów a nie była tylko kulą u nogi generującą dodatkowe koszty (np. serwera i domeny) starannie wybierzmy firmę tworzącą strony. To ogromny rynek na którym znajdziemy wiele ciekawych ofert. Pamiętajmy też, że wysoka cena wcale nie musi świadczyć o jakości samej strony.

Zapytajmy wykonawcę m.in o optymalizację kodu i treści pod SEO czyli przyszłe pozycjonowanie stron. O panel zarządzania stroną, przyszłe koszty utrzymania, a więc serwer, domena i koszty aktualizacji które często są pomijane w ofertach. Jednym słowem dziś płacisz za stronę 200 zł, ale jej obsługa w kolejnym roku będzie kosztowała Cię już 1000 zł. Oszczędność jest więc złudna, a często dostajemy niekompletny produkt. Tygodniami będziemy zastanawiać się dlaczego strony nie odwiedzają klienci, jak zwiększyć ruch na stronie, dlaczego strony nie ma w Google i dlaczego podjęliśmy błędną decyzję.

Ceny stron internetowych. Ile kosztuje strona www?

Podsumowując, za dobrze wdrożoną i zoptymalizowaną stronę internetową Twoja firma powinna zapłacić w granicach 1000-1800 zł. Jeżeli dodatkowo dochodzą zdjęcia i treści na stronę, oraz inne funkcjonalności - cena ta może pójść nawet dwa trzy razy w górę. Na oferty tanich stron internetowych radzimy patrzeć z przymrużeniem oka, ale za pewne da się znaleźć wśród tych ofert te warte uwagi.

źródła:

https://pixup.pl

Strony www, e-sklepy, pozycjonowanie

Projektowanie stron internetowych

Tworzymy strony www i sklepy internetowe, które zachęcą Twojego klienta do wykonania określonego działania np. kontaktu z Tobą. Wykonujemy skuteczne pozycjonowanie stron oraz prowadzimy kampanie Adwords. Wszystko, aby Twoja firma mogła rozwinąć skrzydła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *