Żyjemy w czasach, w których telefon komórkowy mamy ze sobą przez 90% czasu naszego dnia. Smartphone nie służy już tylko do dzwonienia – jest pierwszym źródłem informacji i rozrywki – mamy go po prostu pod ręką w chwili gdy akurat chcemy sprawdzić coś w sieci, a nie mamy obok włączonego komputera.

Z tego właśnie powodu firmowe strony internetowe powinny być dostosowane do obsługi na urządzeniach mobilnych! Jeśli nie są – każdego dnia będziesz tracił klientów, którzy mogliby skorzystać z Twojej oferty. Dlaczego? – Pomyśl sobie, że Twój klient je obiad w restauracji i nagle przypomniał sobie, że żona poprosiła go, aby odwiedził np. doradcę finansowego w poszukiwaniu najtańszych kredytów gotówkowych. Klient rozgląda się, ale nie widzi w pobliżu żadnej instytucji finansowej, czy banku.

Responsywne strony internetowe - zadbaj o mobilną wersję strony Twój klient ka telefon zawsze pod ręką. Zadbaj więc o responsywną wersję swojej strony, aby nie miał problemów z odczytaniem Twojej oferty. fot. pixabay.com | helloolly

Sięga zatem po swój telefon i wpisuje w Google hasło kredyty. Wyszukiwarka naturalnie zwraca masę wyników, pośród których na pierwszej pozycji znajduje się Twoja strona! Klient wchodzi i … czeka w nieskończoność na załadowanie zdjęć i treści… Jako, że jest „elementem” dosyć cierpliwym – daje witrynie szansę – w końcu to zaledwie 20 sekund ładowania po 3G w którego aktualnie jest zasięgu. Klient przez dłuższą chwilę wpatruje się zatem w biały ekran.

Kiedy strona internetowa załadowała się już w pełni – jego oczom ukazuje się pecetowa wersja strony www, której nijak nie jest w stanie obsługiwać, a co gorsze rozczytać na swoim smartphonie. Padają niecenzuralne słowa, po czym strona zostaje zamknięta…

Jeśli Twoja strona www jest słaba – codziennie tracisz klientów!

No i co… ? Właśnie straciłeś klienta, który i tak wykazał się dużą cierpliwością czekając na załadowanie treści. Większość ludzi jeśli nie zobaczy na ekranie wczytującej się strony w przeciągu 3-5 sekund – zwyczajnie naciska przycisk wstecz wracając do wyszukiwarki. W ten sposób każdego dnia ucieka przedsiębiorcom dziesiątki klientów, którzy nie chcą czekać, a szybko znaleźć informacje których w danej chwili potrzebują. Nie ważne, że wydałeś setki zł na pozycjonowanie strony, że zadbałeś o dobrze brzmiącą domenę i szybki serwer – technologia mobilna rządzi się innymi prawami. Przede wszystkim nie każdy zawsze będzie w zasięgu sieci LTE i nie każdy dysponuje telefonem o przekątnej 5″, aby w miarę komfortowo powiększyć strony www.

Zadbaj więc o mobilną wersję swojej strony!

To jedyne słuszne i skuteczne rozwiązanie, poprzez które oszczędzisz swoim klientom nerwów i najważniejsze – przestaniesz ich tracić. Mobilne strony, to standard który po prostu musisz mieć wdrożony w firmie. Z pomocą przychodzą tu responsywne strony internetowe, które dostosowują się jak zaczarowane do rozmiarów wyświetlacza. Często dla mniejszych urządzeń ograniczane są też ładowane treści (np. duże zdjęcia) dzięki czemu mobilne strony internetowe załadują się użytkownikom w mgnieniu oka.

Responsywne strony www są przez wiele webdeveloperów wdrażane są już dziś w standardzie przez co jeśli dopiero co budowałeś swoją stronę – najprawdopodobniej jest już ona responsywna. Jak to sprawdzić? Po prostu załaduj ją na swoim telefonie.

Jeśli potrzebujesz strony internetowej, która prawidłowo wyświetli się na wszystkich urządzeniach – zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W netboys.pl wykonamy dla Ciebie stronę z której na pewno będą mogli skorzystać Twoi klienci.

artg

Potrzebujesz responsywnej strony www? Zamów ją u nas!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *