Strony internetowe dla firm, powinny być traktowane, jako jedno z podstawowych narzędzi do pozyskiwania klientów przez firmę. Świat, w ostatnich latach pędzi do przodu z ogromnym postępem technologicznym. Jeszcze dziesięć lat temu, poszukując np. ślusarza – otwierało się książkę telefoniczną i szukało pierwszego lepszego fachowca w swojej okolicy.

Dzisiaj, szczególnie młode pokolenie w pierwszej kolejności sięgnie do wyszukiwarki internetowej. Nie ma znaczenia, czy będzie to działanie wykonane za pomocą komputera, czy ostatnio coraz modniejszych smartfonów, a więc – odpowiedniki pełnowymiarowych stron – responsywne mobilne strony internetowe. Ważne jest to, że prawdopodobieństwo, że osobnik taki skorzysta z internetu – wynosi niemal 100%. Reklamy Adrords, Social Media, Katalogi stron, – znajdzie firmę bez problemu. Dlaczego warto zainwestować w dobre strony internetowe dla firm? Pomyśl teraz, że jesteś jedynym w okolicy ślusarzem i nie ma o Tobie ani jednej wzmianki w internecie. Swoją firmę otworzyłeś kilka tygodni wcześniej i jeszcze nikt w okolicy nie słyszał o świadczonych przez Ciebie usługach. Dodałeś wpis do książki telefonicznej, ale przecież prawie nikt już z niej dzisiaj nie korzysta. Twoi klienci, którzy akurat są w potrzebie – rozpaczliwie zaczynają przeglądać internet w poszukiwaniu Twojej strony internetowej. Bez skutecznie. Nie ma nic – pustka, w okolicy nie ma żadnego ślusarza. Zaczynasz rozumieć?

Strony internetowe dla firm

Projektowanie stron internetowych Lublin – jakość w przystępnej cenie. Sprawdź ofertę naszych znajomych z PixUp.pl

Sytuację możemy również trochę bardziej zracjonalizować. Tym razem rzemieślników jest dwóch. Pierwszy – posiada firmową stronę www. Może nie jest ona najwyższych lotów, ale klienci bez problemu mogą za jej pomocą skontaktować się z fachowcem. Ty w dalszym ciągu pożałowałeś kilku groszy na realizację swojej własnej witryny. Jak myślisz – z którym z Was kontaktują się klienci? Można powiedzieć, że tak naprawdę w okolicy dalej jest tylko jeden usługodawca tego typu. Jest jeszcze trzecia możliwość. Każdy z was ma swoją stronę internetową. Jedna ze stron jest mało atrakcyjna dla klienta, zawiera brzydką grafikę, źle dobrane czcionki i kolory.

Druga strona www, jest pięknie wykonana – na pewno kosztowała właściciela kilka tysięcy zł, jednak w wyszukiwarce wyświetla się dopiero na drugiej stronie wyników, podczas gdy pierwszy z przedsiębiorców zajmuje pierwsze pozycje wyszukiwania. I znowu pada pytanie, który z panów ma więcej pracy? Który niedługo będzie miał problem aby terminowo spłacać swój kredyt? Odpowiedź jest oczywista.

strony internetowe dla firm

4 odpowiedzi na „Po co Twojej firmie strona internetowa?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *