W szkole zawsze byłeś nieśmiały, nie lubiłeś występów podczas akademii, gdy twoi rówieśnicy bili się o role pierwszoplanową. Nie zgłaszałeś się do żadnych konkursów, a teraz też awans przechodzi ci koło nosa?

Co sprawia, że nie możesz odnosić takich sukcesów jakich byś chciał? Brak pewności siebie to jeden z kluczowych powodów ograniczający nasze predyspozycje do osiągania czego byśmy chcieli i realizacji sukcesów.
Na szczęście są sposoby na to by podnieść swoje poczucie wartości i stać się pewniejszym siebie. Psychologia ma w zanadrzu kilka fajnych ćwiczeń pomagających w stawaniu się lepszym – pewniejszym. Jednym z nich są afirmacje mówione. Po prostu mów do siebie jaki jesteś dobry, np,,Jestem pewny siebie” ,,Mogę to zrobić”.

Psychologia

fot. pixabay.com (cc0) | StartupStockPhotos

Mogę to zrobić

Powtarzanie tych sekwencji codziennie utrwali się w twojej podświadomości, która w końcu uwierzy w ten fakt i mózg będzie myślał, że rzeczywiście to co było nieosiągalne teraz jest do zrobienia i ty możesz to zrobić. Ważne jest by być konsekwentnym w używaniu afirmacji, powtarzać je codziennie. Taki mały zabieg zmieni twoje myślenie i staniesz się osobą osiągającą sukcesy.

tekst: gieldatekstow.pl

zaprzyjaźnione strony: Psycholog LublinPsychoterapia Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *